Nu är jag redo för ett litet fotoprojekt ska jag alldeles strax skall ut och fota. Jag fick en foto-idé för ett tag sedan, som jag ska berätta mer om sedan. Men jag behövde folk som kunde vara med i fotot, så igår knackade jag på hos lite grannar och undrade om de ville vara med. Och de ville de! Så nu ska vi strax samlas och bege oss ner till sjön, iklädda gammeldags kläder. Det kommer bli jätteroligt, speciellt då vi alla är i olika åldrar.
Jag kommer bara stå bakom kameran denna gång men jag har klätt mig i mormors gamla kjol för att komma i stämning! 😀

Vilken teaser! Det resultatet ser jag framemot att se!
Åh vad kul!
Ska bli kul att se fotona sen!
Den där kjolen var ju rätt så tuff! 😉 Idag är modet så blandat så jag hade inte sett om det hade varit en ny kjol eller inte. Men det är bara trevligt! 🙂 Så tråkigt när alla ser likadana ut. Tacka vet jag second hand!
Spännande 🙂
Så spännande 🙂
Allt klär en skönhet!
Åh spännande! Jag har alltid önskat mig en folkdräkt från min hemby. Tycker att det är så otroligt mysigt med gamla ting och hur det var förr i världen 🙂
Kommer säkert bli jättevackra/intressanta foton tror jag 😀
Va roligt, spännande att se resultatet! 🙂
Jag väntar ännu på att se bilderna från dina sagor som näcken etc den iden glömde du bort och jag tyckte den var genialisk 🙂
Oh blir riktigt nyfiken 🙂
“redo”http://www.smhi.se/klimatdata/2.1106 i rappet 🙂
Ska bli roligt att se resultatet 🙂
Nu blev jag ju inte det minsta nyfiken! 😀
Tjusig harmoni mellan kjol och natur!
Härligt att se dig glad. Och hoppande.
Ole Berättade om det på morgonfikat, ser fram mot att få se resultatet.